BMW 520

BMW 5 z najmniejszym silnikiem? Oczywiście 520! Znane od dawna, z E39, E60 i najnowszego F10 ale również starszych E34, w którym ten silnik był – w praktyce – najmniejszy.

Diesel czy benzyna?

Od serii E39 wzwyż mamy do czynienia z dwoma wersjami 520: 520i oraz 520d. Są to odpowiednio oczywiście benzyna oraz diesel. Który z nich jest lepszy? Diesel nominalnie będzie duuużo bardziej ekonomiczny. Powszechnie wiadomo, że BMW pali nie od pojemności lecz od liczby „garnków”. 520d miało przez wszystkie lata tylko 4, 520i aż do generacji F10 aż 6. Zużycie paliwa na poziomie 5 ciu litrów na trasie osiągalne w dieslu będzie w silniku benzynowym nie możliwe. Zmiana na plus nastąpiła dopiero w najnowszym modelu: F10. Dane techniczne podają jednak zużycie paliwa przy spokojnej jeździe…

Najtańsza piątka?

Zawsze ten model: BMW 520, był najtańszym. Dla wielu fanów marki nie jest to prawdziwe BMW. Nawet to które posiada 6 cylindrów w rzędzie. Dlaczego? Stosunkowo niewielka moc, na tle mocniejszych – nawet 3-4 litrowych wersji – daje raczej mało frajdy z jazdy. Wiele osób sądzi, że ten silnik „daje jeszcze radę w serii 3” ale jest za słaby do 5-ki. Żartobliwi piszą na forach, że najchętniej ludzie kupiliby serie 7 z silnikiem 1.6.

Używane 520

Używane BMW 520i lub 520d zadowoli osobę, która poszukuje możliwie taniego, nowego i prestiżowego samochodu znanej niemieckiej marki. Fani szybkiej jazdy będą jednak zawiedzeni. Wystarczy spojrzeć na dane techniczne tego modelu. Na tle mocniejszych wersji wypada blado. Te same dane techniczne a konkretnie kolumna spalanie zachęca, zwłaszcza w przypadku diesla do zakupu.

Czy warto?

Auto jest tańsze niż pozostałe piątki. Jednak posiada podobny prestiż i wygląda dokładnie tak jak mocniejsze wersje. Z tego względu warto kupić używane 520, lecz należy pamiętać, że jeśli mówimy o osiągach nie będzie on królem szos…

One comment on “BMW 520

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

× pięć = 5