BYD K9

K9 to w pełni elektryczny autobus chińskiego producenta samochodów BYD. Autobus ma kursować na regularnych liniach mi. w polskich miastach wojewódzkich.

Pojemne i nowoczesne akumulatory

Autobus wyposażony jest w akumulatory litowo jonowe Li-Ion – czyli dokładnie takie jak w popularnych wkrętarkach – o łącznej pojemności aż 324 kWh. Oznacza to, że magazynują one tyle prądu ile 600 standardowych akumulatorów ołowiowych stosowanych w samochodach osobowych do rozruchu.

Latem energia prosto ze słońca

Na dachu autobus posiada panele solarne. Będą one zdawać egzamin głównie latem gdy autobus będzie stał w korkach i zużywał niewiele energii: doładują wtedy akumulatory główne pojazdu.

System odzyskiwania energii

Autobus K9 – jak każdy nowoczesny pojazd elektryczny – posiada autentyczny system odzyskiwania energii. Przy hamowaniu ładowane są jego akumulatory.

Klimatyzacja, zawieszenie pneumatyczne – pełen komfort

Autobusy BYD K9 posiadają klimatyzacje oraz pneumatyczne zawieszenie. Zawieszenia pneumatyczne stały się od pewnego czasu standardem w komunikacji miejskiej, pozwalają na stały prześwit nadwozia oraz funkcję przyklęku podczas wsiadania/wysiadania.

Do napędu klimatyzacji – obowiązkowego wyposażenia nowoczesnych autobusów miejskich – wykorzystano zamiast energii elektrycznej silnik spalinowy.

2 comments on “BYD K9

  1. Co to ma być chiński portal motoryzacyjny?? Czy nie ma innych newsów oprócz wypociny o chińskich samochodach, które wiadomo co są warte?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− trzy = 7