Motocykle stanowią bardzo obszerną grupę pojazdów. Możemy je kategoryzować wg pojemności silnika jak i również typu.

Motorowery, motocykle lekkie i motocykle

Najsłabsze motocykle o pojemności do 50 ccm3 i osiągające max 45 km/h należą do grupy motorowerów.

W wielu krajach wyróżnia się trochę mocniejsze niż motorowery motocykle o pojemności do 125 ccm3. Są to tzw. lekkie motocykle.

Tak naprawdę prawdziwe motocykle rozpoczynają się od pojemności 125 ccm3 wzwyż. Tu mieszczą się naprawdę mocne maszyny jak i również te o umiarkowanej mocy silnika.

Turystyczne

Motocykle turystyczne służą do jazdy w dalekich trasach.

Skutery

Zostały stworzone do jazdy po mieście. Ze względu na to, że nogi jadąc skuterem są złączone kobiety prowadząc skuter czują się wygodnie nawet w spódnicy. Skuter można prowadzić w dowolnym ubraniu. Są nawet kraje gdzie nie wzbudza zdziwienia mężczyzna w garniturze na skuterze. Znakomita większość jest wyposażona w bezstopniowe skrzynie biegów w których zmiana przełożenia odbywa się automatycznie.

Sportowe

Tak naprawdę ich miejsce jest na torze. Wymuszają bardzo pochyloną sylwetkę i jazda nimi przez dłuższy okres jest męcząca. Idealnie za to spisują się na asfalcie podczas szybkiej jazdy. Doskonale znoszą pochylanie się na łukach.

One comment on “Motocykle

  1. Motocykle 125 ccm3 i mniejsze to wyroby pseudomotocyklopodobne. Co więcej: na motocyklu 500 ccm3 i mniejszych może jeździć tylko niski facet do 180 cm. Prawdziwy facet 200 cm i 120 kg wagi musi mieć minimum 600 ccm3 by wyglądać na niej normalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + jeden =