Opiekun przedszkolny z prawem jazdy kat. D

Przedszkola są zazwyczaj usytuowane blisko gęstej zabudowy. A ta nierzadko znajduje się w niewielkiej odległości od zakładów przemysłowych i dróg o dużym natężeniu ruchu. Nie od dziś wiadomo, że takie okolice cechują się wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Zanieczyszczone powietrze jest szczególnie groźne dla zdrowia i rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. To właśnie dlatego nowoczesne przedszkola posiadają własne autokary, którymi przewożą swoich podopiecznych w miejsca gdzie spacery na świeżym powietrzu rzeczywiście mają sens.

Przedszkoli nie stać na zatrudnianie kierowców autobusów

Na rynku pracy bardzo poszukiwane są przedszkolanki z prawem jazdy kat. D, czyli prawem jazdy na autobus. Taka osoba może zarówno pełnić funkcję opiekuna przedszkolnego jak i kierowcy autobusu. Bogate przedszkola najczęściej kupują autokary turystyczne wyposażone w WC, miejsca gdzie można przygotować ciepłą wodę na herbatę i duże przestrzenie bagażowe np. do przewozu sanek.

Stereotyp „kobiety za kierownicą” to przeszłość

Kiedyś, gdy autobusy nie były wyposażone we wspomaganie kierownicy a ich kierowca musiał być jednocześnie kierowcą i mechanikiem nikt nie wyobrażał sobie kobiety za kierownicą autobusu. Dziś – szczególnie w większych miastach – jest to całkiem normalne, że kobiety prowadzą autobusy, nawet przegubowe.

Dodatkowo od 2020 roku wychowawca przedszkolny musi posiadać dyplom magistra, a przecież z takim wykształceniem dużo łatwiej jest zdobyć prawo jazdy kategorii D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 20 = dwadzieścia siedem