Nadchodzi zima, ujemne temperatury a w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy znajduje się letni płyn? To bardzo źle! Zamarzający letni płyn do spryskiwaczy albo woda może spowodować uszkodzenie:
- przewodów spryskiwaczy
- zbiornika wtryskiwaczy
- dysz spryskiwaczy
W sytuacji gdy do zbiorniczka płynu do spryskiwaczy nie da się dolać sensownej ilości zimowego płynu do spryskiwaczy, ponieważ znajduje się w nim płyn letni, najlepszą metodą jest dolanie koncentratu zimowego płynu do spryskiwaczy. Dobry koncentrat zapewnia temperaturę zamarzania -80 stopni. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać temperaturę zamarzania na poziomie -14 stopni należy dolać aż 1/3 pojemności zbiornika do spryskiwaczy.
Jak uzyskać pojemność zbiornika do spryskiwaczy? Należy sprawdzić go w instrukcji samochodu. Koniecznie zwracając przy tym uwagę, czy samochód posiada system spryskiwaczy reflektorów ponieważ wtedy pojemność zbiorniczka do spryskiwaczy z reguły jest znacznie większa.
Czy można zamiast zimowego płynu do spryskiwaczy wlać alkohol izopropylowy? Pracowałem latami w serwisie elektroniki i mam go całkiem sporo.
Alkohol izopropylowy to substancja łatwopalna i do tego opary alkoholu są wybuchowe.
Durny pomysł, żeby zamiast zimowego płynu nalać alkoholu.
Do tego jeśli kolega Janusz, nomen omen, podczas nalewania doprowadzi do zapłonu oparów (o co nie trudno celując ryjkiem z wysokości) to straci nie tylko twarz.
Odradzam takie pomysły, sława na TikToku nie jest tego warta.
A mi zamarzły same spryskiwacze relfkektorów, wogule przestaly dzialac jak sie zrobily mrozy. Co to moze byc? Auto to Skoda Superb 2018. Wysuwaja sie ale nie psikaja.
Ja leje plyn zimowy caly rok i nie mam takich problemuw. Kupuje ten z biedronki wiec nie jest specjalnie drogi. Letniego wogule nie kupuje ani nie leje.
Na letnim płynie pisze że dobrze czyści owady na zimowym nie, także weź…