Nietypowe pojazdy na LPG…

Dla większości z nas instalacja gazowa kojarzy się z samochodami osobowymi. Kiedyś raczej ze starymi samochodami osobowymi: stara Lada na gazie, Polonez na gazie czy „duży Fiat”. Ostatnio nikogo nie dziwią nawet nowe auta wprost z salonu z seryjną instalacją LPG. To wszystko jednak samochody osobowe. Czy LPG można instalować także od innych pojazdów? Oczywiście że tak!

Wystarczy poczytać dowolne forum LPG, bądź zapytać firmy montującej instalacje gazowe do jakiego pojazdu można by założyć gaz.

Ciężarówka na LPG

Samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, często zwane TIR-ami posiadają silniki diesla. Da się jednak założyć do nich instalację LPG dzięki której są częściowo zasilane gazem. To coraz częstsze rozwiązanie gdyż istnieją już specjalne sterowniki LPG do diesla a różnica między ceną oleju napędowego a ceną gazu jest spora.

Ciągnik rolniczy na LPG, kombajn na LPG…

Tak samo jak ciężarówkę, LPG może w dużej części zasilać ciągnik rolniczy bądź kombajn. Ilości paliwa zużywane przez ciężkie maszyny rolnicze są naprawdę spore. Coraz więcej rolników zakłada gaz do swoich maszyn.

Łódź motorowa na LPG

Na wodzie wysoki opór podczas płynięcia ze sporą prędkością sprawia, że zużycie paliwa jest wysokie. Nawet gdy pływanie motorówka jest tylko naszym weekendowym czy wakacyjnym hobby coraz częściej spotykamy łodzie na LPG. Nie wierzycie? Wystarczy wpisać w popularnych serwisach aukcyjnych „motorówka LPG”.

Motocykle na LPG?

Na drogach ich raczej jeszcze nie spotkamy. Jednak w internecie zapaleńcy próbują przerabiać swoje motocykle na gaz. Problemem jest umiejscowienie butli gazowej… nikt chyba nie będzie woził jej na plecach?!

2 comments on “Nietypowe pojazdy na LPG…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwa =