Dlaczego ludzie kupują SUVy?

Patrząc na drogi i oferty handlowe różnych marek, bez wątpienia można stwierdzić jedno: SUV-y stały się bardzo popularne. Bardzo trudno wskazać dziś markę, która nie posiada SUV-a w ofercie. Obecnie udział SUV-ów w sprzedaży nowych samochodów sięga aż 40%. Dlaczego ludzie kupują te samochody, choć SUV oferują gorsze właściwości jezdne na asfalcie, więcej pali, więcej kosztuje, a z takim samym silnikiem jak modele konwencjonalne jest znacznie mniej dynamiczny?

Zwolennicy SUV-ów najczęściej argumentują zakup SUV-a takimi przesłankami:

Kupiłem SUV-a bo potrzebuje duży samochód, a auta klasy średniej i wyższej kojarzą mi się z ludźmi starszymi. Co ciekawe tak argumentują zakup SUV-a również 50-cio latkowie i starsi.

Kupiłem SUV-a bo czasami dojeżdżam gdzieś gdzie nie ma utwardzonej drogi – najczęściej jednak jest to bardzo rzadko i większość właścicieli SUV-a nie chciałoby zatopić w błocie aż po progi.

Kupiłem SUV-a bo lubię mieć dużą widoczność – z tym trudno polemizować

Kupiłem SUV-a bo SUV-y mi się podobają – z wyglądu, a o gustach się nie dyskutuje

Tak czy inaczej SUV-y przeżywają szczyt popularności. Coraz więcej marek oferuje głównie SUVy albo róznego rodzaju crossovery. Nawet Citroen zrezygnował ze swojego flagowego C5 klasy średniej i wprowadził do oferty SUV-a: C5 Aircross.

Opublikowany w SUV

2 comments on “Dlaczego ludzie kupują SUVy?

  1. Ludzie kupują SUVy jeszcze z innych powodów:
    – jestem bezpieczny, jestem duży, mam więcej blachy, mam większe strefy zgniotu.
    – jestem duży , wszyscy inni muszą liczyć się z moim gabarytem, wymuszanie? Duży może więcej, ja jestem panem na drodze, niech to mikrusy na mnie uważają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ siedemnaście = 19