Bashan BS200s-6a

Quad przeprawowy za 3500? Cena podana w funtach brytyjskich!? Nie! To po prostu chiński quad kosztujący ułamek z tego co maszyny z którymi można łatwo go pomylić. Czy warto sprawić sobie za trzy i pół tysiąca polskich złotych terenową zabawkę?

Napęd prosty jak budowa cepa

Choć quad wygląda jak przeprawowy posiada napęd tylko na tylną oś, czyli tak jak typowy quad sportowy. Taki rodzaj napędu oznacza również brak jakiekolwiek dyferencjału. To ostatnie sprawia jednak, że quad bardzo dobrze radzi sobie w terenie – często lepiej niż samochody 4×4.

Silnik modelu BS200s-6a jest chłodzony powietrzem dzięki temu nie przedziurawimy węża chłodniczego ani nie nawali nam wentylator chłodnicy.

Silnik nie do zdarcia

Choć wielu użytkowników Bashanów BS200s-6a narzeka na zawieszenie czy układ kierowniczy nie znam przypadku w którym ktoś doprowadziłby do zatarcia się silnika bądź miał z nim jakieś większe problemy. Zazwyczaj silnik quada pod warunkiem regularnej regulacji zaworów sprawuje się bezawaryjnie.

Idealny wół roboczy?

Quad doskonale nadaje się odśnieżania. Musimy wyposażyć go jednak w łańcuchy a najlepiej byłoby jeszcze dodatkowo dociążyć. Quad posiada bieg wsteczny. Nie posiadają go niektóre quady sportowe. Bashan będzie tu więc lepszy niż np. stara Yamaha Blaster, za którą musimy zapłacić więcej choć będzie miała kilkanaście lat.

Jeśli mamy działkę w trudno-dostępnym dla samochodów miejscu, np prowadzi do niej stromy kamienisty podjazd, również posłuży nam jako bardzo dobrze – prowadzi się łatwo, nawet przez kobiety.

Opublikowany w 4x4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

÷ trzy = 1