Mały samochód elektryczny

Ostatnio na ulicach wielkich polskich miast oraz w ich okolicach pojawiają się małe, miejskie samochody elektryczne. Wśród nich w 2019 roku prym wiedzie chiński ZD D2S.

ZD D2S, fot. strona WWW producenta

Ten mikrosamochód, można prowadzić posiadając jedynie prawo jazdy B1. Jego podstawowe cechy to:

 • 2 miejsca
 • wymiary (długość x szerokość x wysokość): 2811 mm x 1499 mm x mm 1555 mm
 • prędkość maksymalna: do 90 km/h (to dane producenta)
 • zasięg w cyklu NEDC (norma unijna): 150 km
 • silnik o mocy 18 kW / 24 KM
 • baterie akumulatorowe Li(NiCoMn)O2 o pojemności 17 kWh (
  napięcie 144V, pojemność w Ah: 120 Ah).

ZD D2S, fot. strona WWW producenta

D2S jest więc niewiele krótszy od Malucha (Fiat 126p miał 3050 mm długości).

Pojazd możemy naładować z gniazdka elektrycznego w 8 godzin.

Ceny

Z informacji jakie udało nam się uzyskać ZD D2S koszutuje około 90 tysięcy złotych. Samochód można również zakupić bez baterii, wtedy zapłacimy około 50 tysięcy za sam samochód, plus opłatę za wynajem baterii.


ZD D2S, fot. strona WWW producenta

5 comments on “Mały samochód elektryczny

 1. Za tyle kasy to mam nowego Tuscona z nawet lepszym niż podstawowym wyposażeniem. Samochód duży i pojemny a wartość utrzyma lepiej niż ten chińczyk.

 2. Każdy widzi, że te auta elektryczne to jeden wielki pic na wodę, fotomontaż a jakoś wszyscy zachwycają się politykami lokalnymi, którzy kupują autobusy elektryczne. Czy wy nie widzicie, że ta droga zabawa odbywa się za Nasze Pieniądze??????

 3. Jeździłam takim w Traficarze w Krakowie. Jakie to ma przyśpieszenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Super!!!!!!!!!!!! autko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Obym doczekał kiedyś takich czasów, w których 90% aut na ulicach Krakowa będzie wyglądać tak jak to na obrazku. Nie to co teraz, wielkie blachosmrody, SUV-y po dwie tony którymi jedzie blondynka 49 kg do korpo.

 5. Z takimi cenami to na drzewo …. WULING chiński maluch w przeliczeniu na nasze to 21tyś. a juz z homologacja eropejska u Estończyka 60tyś. Kolejny biznes pod flagą EKOLOGI europejsckie auta nie zchodza ponizej 100tyś a wykonanie iscie chińskie wiec z czym do ludu sie pytam !!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć × = sześćdziesiąt