Samochód elektryczny z zawieszeniem pneumatycznym

Czy samochód elektryczny może posiadać zawieszenie pneumatyczne? Jak najbardziej może! I nie jest to wcale system bardziej skomplikowany niż w przypadku zachowania konwencjonalnego napędu: kompresory zawieszeń pneumatycznych w samochodach są przecież elektryczne! Co więcej, sprawność wytwarzania prądu w aucie spalinowym jest niższa niż sprawność pozyskiwania go z akumulatora.

Zawieszenia pneumatyczne spotkamy mi. w crossoverze Jaguar I-PACE. Znajdziemy je również w Tesli Model S. Zawieszenia te służą głównie zapewnieniu możliwości regulacji prześwitu a nie utrzymaniu jego stałej wysokości. Osobowe samochody elektryczne są ciężkie i mają dobry rozkład mas: nie zmieniają więc znacznie swojego prześwitu po załadunku.

2 comments on “Samochód elektryczny z zawieszeniem pneumatycznym

  • IPACE ma 400 koni Panie. Elektrycznych. Rozumiesz jak to jeździ???? To szybciej osiąga 100 km/h niż ten Twój RAV4 odpali silnik spalinowy by zacząć normalnie przyśpieszać taka prawda. Poza tym przyszłość to samochody elektryczne. Posiadam sam Renault Kangoo Maxi i NIGDY więcej spalinowego śmierdziucha. Dlaczego?

   1) Spaliny
   2) Spaliny
   3) PiS niedługo opodatkuje auta spalinowe by mieć na 500+
   4) PiS niedługo opodatkuje wjazd do dużych miast by mieć na 13. emerytury tak samo jak podwyższyli opłaty za śmieci, a przecież paliwo to też śmieci
   5) Spaliny

   Mówicie, że baterie są drogie??? Ok, ale Li iony potaniały 3 krotnie od 2007 roku przy realnej inflacji na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ osiemdziesiąt osiem = dziewięćdziesiąt pięć