Van BMW z napędem 4×4

Jeszcze pod koniec XXI wieku nikt nie uwierzyłby, że BMW wkroczy na rynek samochodów MPV. Mieszane uczucia sprawiały wtedy model X5, który traktowany był raczej jako coś dziwnego, nietypowego a nie normalne BMW. Normalne BMW było zawsze kojarzone z limuzyną, ew kombi.

BMW
BMW 2 Active Tourer – fot. bmw.pl

W 2014 roku BMW rozpoczęło sprzedaż BMW serii 2 Active Tourer. Kompaktowego MPV, samochodu mniej więcej Citroëna C4 Picasso, Renault Scénic III, Focusa C-MAX II. BMW Active Tourer bardzo przypomina te samochody, ale BMW nie zdecydowało się na osobne fotele z tyłu.

Przednionapędowe BMW, 4×4 jako opcja

Oczywiście z uwagi na konstrukcję auta MPV, czyli konieczność płaskiej, niskiej podłogi zastosowanie tylnego napędu w Active Tourer było mało praktyczne. Z tego względu model ten wyposażony jest w przedni napęd. Dla klientów którzy marudzą przy zakupie z tego względu BMW przygotowało wersję xDrive. Takie auta zapewne będą się również nieźle sprzedawać we Szwajcarii: w tym górzystym kraju samochody z przednim napędem, szczególnie te z ciężkim tyłem (kombi, VAN-y) nie cieszą się zbytnią popularnością. Zapewne około 2020 roku często wśród używanych BMW 225i xDrive będzie sporo aut ze Szwajcarii.

2 comments on “Van BMW z napędem 4×4

    • Raczej krótkie autko miejskie dla kobietki, która robi duuuże zakupy. Dla mnie idealne rodzinne auto to Renault Espace V. Dłuższe bo ma prawie 4,9 m i można zapakować 7 osób. Po co to rodzinie? Np. żeby zabrać teściów czy rodziców by pilnowali dzieci bądź koleżanki/kolegów od dzieci na wycieczkę na którą nie chciałby same jechać. Sam mam 7-mio osobowy samochód: Espace IV i idealnie się sprawdza jako samochód rodzinny. Takie króciótkie BMW bo przecież to ma tylko 4,55 jest za małe jak na auto rodzinne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

× jeden = 2