Wtryskiwacze elektromagnetyczne Bosch

Wśród wtryskiwaczy Common Rail najlepszą opinie mają wtryskiwacze elektromagnetyczne marki Bosch. Są bardzo trwałe. W samochodach osobowych z silnikami 4 cylindrowymi wytrzymują bez problemu 250000 km a w „6-cio cylindrówkach” nawet 400 000 km.Regeneracja

Wtryskiwacze elektromagnetyczne marki Bosch, jak każde wtryskiwacze elektromagnetyczne możemy regenerować. Dostępność części do wtryskiwaczy Bosch jest jednak sporo lepsza niż do Delphi, Siemens czy Denso. Również ilość specjalistycznych warsztatów zajmujących się regeneracją wtryskiwaczy Bosch jest dużo większa niż w przypadku konkurencyjnych marek.

Najlepsze wtryskiwacze w przypadku auta z dużym przebiegiem

Jeśli kupujemy używany samochód będziemy zdecydowanie w najlepszej sytuacji jeśli jego silnik będzie posiadał wtryskiwacze elektromagnetyczne. Najlepiej wyprodukowane przez Boscha. W przeciwieństwie do wtryskiwaczy piezoelektrycznych wtryskiwacze elektromagnetyczne dają się całkowicie zregenerować za dużo mniej niż połowę ceny nowych wtrysków.

Jakie samochody mają elektromagnetyczne wtryski Boscha?

Kiedyś, przed około 2006 rokiem wszystkie diesle miały wtryskiwacze elektromagnetyczne. Aktualnie znajdziemy je jednak głównie w samochodach słabych i mniejszych pojemnościach takich jak np. 1.6 BlueHDI.

5 comments on “Wtryskiwacze elektromagnetyczne Bosch

  1. Jak nowoczesny diesel to tylko i wyłącznie z elektromagnetycznymi wtryskiwaczami. Mój pierwszy diesel takie miał. Kia 1.6 CRDI 115KM. Po 260000 km regeneracja za 1500 zł / komplet. Dalej zrobione 100000km i samochód sprzedany. Kupiłem więc sobie następnego diesla: tym razem z piezowtryskiem, chwale i bezawaryjne już 2.0 TDI CR. Po 200000 km samochód czasami miał focha i nie chciał jechać, przejeździłem tak do 240000 km aż kompletnie padł jeden wtrysk :/ Bo badaniu na stole wyszło, że dwa są uszkodzone, kupiłem nowe i samochód sprzedałem. Nigdy więcej diesla!!! Mam teraz 1.4 TSI 150 KM, kultura pracy nieporównywalna, dynamika lepsza niż 2.0 140 KM, choć nie myślałem że tak będzie bo pojemność mniejsza.

  2. Szukanie niemieckiego samochodu tylko po to by miało elektromagnetyczne wtryski Boscha nie ma sensu. W używanym liczy się stan i przebieg. Lepsze sprawne piezo Delphi niż niesprawne elektromagnetyczne Bosche z 350 tysięcy nalotu.

  3. Passat B5 1.9 TDI AJM to ma dobre wtryski. Konkretnie pompowtryskiwacze. Są znacznie trwalsze niż CR, nie ma głupiej pompy CR, która potrafi się złuszczyć i załatwić całkowicie wtryski (nie wierzcie, że w BMW się nie łuszczą bo to nie prawda). Pompowtryskiwacze można regenerować a podobno samochód w nie wyposażony może jeździć nawet na oleju roślinnym…

  4. Nowy wtryskiwacz piezo do BMW 3.0d 13 53 7 796 042 kosztuje obecnie mniej niż 1100 zł. Panowie czy to tak drogo? Żywotność takiego wtrysku w tym samochodzie to 300 000 km.
    Zabawa z regeneracją może kosztować 500 zł / sztuka a znam takich co dwa razy regenerowali, nie brali faktury, żeby taniej a potem kupowali nowe wtryski bo jednak okazało się, że regeneracja nie dała rady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

24 ÷ = trzy