Najdroższe naprawy w samochodzie

Doświadczeni kierowcy doskonale wiedzą jakie są najdroższe naprawy eksploatacyjne w samochodzie. Gdy należy wykonać jedną lub więcej takich napraw w jednym czasie, bardzo często pozbywają się takiego samochodu; licząc na to, że mniej doświadczony użytkownik czterech kółek nie zauważy usterek podczas – krótkiej zazwyczaj – jazdy testowej.

Wymiana rozrządu w samochodzie z rozrządem umieszczonym z tyłu

Sprawa dotyczy wąskiej grupy samochodów z silnikiem umieszczonym wzdłużnie. Takie auta, jeśli są wyprodukowane mniej więcej po roku 2010 z reguły posiadają łańcuchowy napęd rozrządu umieszczony z tyłu silnika (od strony skrzyni biegów). Koszt wymiany takiego rozrządu to minimum 4000 zł. Rozrządy takie spotkamy jednak w wąskiej grupie pojazdów, głównie w Audi, BMW i Mercedesie.

Naprawa automatycznej skrzyni biegów / zautomatyzowanej przekładni

Automaty są bardzo dobre… do około 100 000 km. Po tym przebiegu występuje ryzyko awarii. Niestety naprawach takich skrzyń to koszt minimum 4000 zł. W przypadku skrzyń zautomatyzowanych jak DSG koszty mogą być nawet dwukrotnie wyższe.

Wymiana filtra DPF

Wymiana filtra DPF na nowy oznacza koszt kilku tysięcy złotych. Co gorsze: zazwyczaj gdy dochodzi do zatkania filtra naprawy wymagają również wtryskiwacze paliwa i/lub turbosprężarka.

Wtryskiwacze common rail

Co prawda istnieją metody regeneracji wtryskiwaczy. Jednak jeśli chcemy mieć pewność długotrwałości poczynionej naprawy najczęściej najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wymiana kompletu wtrysków. W przypadku silników V6 musimy się liczyć z kosztem nawet 10000 zł!

Naprawa zawieszenia pneumatycznego

Szczególnie jeśli nasz pojazd posiada tzw. aktywne zawieszenie koszta naprawy są bardzo wysokie. Jeden przedni amortyzator do wiekowego już AUDI A8 D3 to koszt (za zamiennik) ponad 4000 zł!

Naprawa turbosprężarki biturbo

Mając samochód z biturbo w przypadku awarii sprężarki musimy się liczyć z kosztem minimum 4000 zł!

Usunięcie korozji z podłogi samochodu

Jeśli korozja zaatakowała podłogę samochodu i progi koszty naprawy są nie dość że dość wysokie… to jeszcze możemy mieć pewność że problem powróci za kilka lat. Przy obecnych cenach usług blacharskich za fachową wymianę progów wraz z materiałem musimy liczyć się z ceną na poziomie 2000 zł. Niestety naprawa nie pomoże na zbyt długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć × = czterdzieści pięć