Czy samochody hybrydowe trzeba ładować

Aut hybrydowych nie trzeba ładować ale warto, dlaczego?Hybrydy posiadają dwa rodzaje napędów jednocześnie: napęd elektryczny i napęd konwencjonalny silnikiem spalinowym (benzynowym bądź dieslem). W tych pojazdach akumulatory, które zasilają napęd elektryczny mogą być doładowywane przez silnik spalinowy. Koszt naładowania akumulatora z gniazdka jest jednak niższy niż ładowanie go silnikiem. Dlatego jeśli tylko jest możliwość warto ładować auta hybrydowe z gniazdka.

Niektórych aut hybrydowych w ogóle nie można ładować

W tych, które posiadają niewielkiej pojemności akumulatory producenci nie przewidzieli możliwości ładowania akumulatorów z gniazdka. Sądząc, że ich użytkownikom nie będzie się chciało podłączać do gniazdka samochodów by zaoszczędzić stosunkowo niewielką kwotę. Sam układ ładowania stanowi również dodatkowy koszt, przez co zwiększa koszt produkcji oraz masę pojazdu.

One comment on “Czy samochody hybrydowe trzeba ładować

  1. max odzysku pradu z akumulatora, tzn sprawnosc ladowania/rozladowywania to 80%, normalnie wychodzi 60% dlatego technologia ladowania czegokolwiek czymkolwiek jakiegokolwiek akumulatora jest chora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia sześć ÷ trzynaście =