SUV na autostradę

SUV to obecnie najmodniejszy typ samochodu. SUV-y wraz ze crossoverami, które stanowią skrzyżowanie SUV-a ze zwykłym samochodem zdobyły większość rynku nowych samochodów.

O ile podczas jazdy w mieście, po bocznych drogach, czy podjeżdżając do domku pod lasem można mówić o zaletach SUV-ów, to im lepszą drogą szybkiego ruchu bądź autostradą się poruszamy tym więcej SUV ma więcej wad. Niestety, fizyki nie oszukamy i samochód wyższy i z gorszym współczynnikiem powietrza zawsze będzie palił więcej a jego nadwozie będzie oferowało większy hałas podczas wysokich prędkości.

Podwyższone samochody typu kombi to najlepsze SUV-y na autostradę

Najlepiej na autostradach spiszą się podwyższone samochody ze standardowym nadwoziem. Niestety takich samochodów jest bardzo mało. Mowa tu o autach w stylu zabytkowego już Golfa MK2 w wersji Country. Kilkanaście lat temu na nowo rozpoczęło erę tych pojazdów Audi Allroad (oparte o Audi A6). Niestety przez wiele lat Audi nie poszerzyło znacząco oferty takich aut, prezentując jednak po drodze sporo klasycznych SUVów. Po czasie pojawiło się w sprzedaży A4 B8 Allroad, ale gdzie A3 Allroad? Gdzie są odpowiedniki w innych markach koncernu VAG? Wychodząc poza samochody niemieckie w ofercie Volvo znajdziemy jeszcze XC70. I to praktycznie wszystko Dlatego wybór tych samochodów jest naprawdę niewielki.

Niskie crossovery

Takie jak BMW X1, Lexus UX, Mercedes-Benz GLA, GLC, Audi Q3 – te samochody również nie zawiodą kierowców podczas jazdy z prędkością 140 km/h bądź więcej (za Niemiecką granicą).

Niskie SUV-y

Takie jak choćby nowy Seat Terraco, DS DS7 Crossback. Widząc powrót w motoryzacji do silników benzynowych, tendencje do oszczędzania paliwa, aut hybrydowych i przesyt rynku typowymi SUV-ami segment ten z pewnością z roku na rok będzie coraz większy.

Opublikowany w SUV

2 comments on “SUV na autostradę

  1. Mam to gdzieś moim SUV-em jeżdżę głównie po mieście. Pracuje w mieście i mieszkam w mieście (tym samym). SUV-a mam po to by w korkach wszyscy patrzyli na mnie do góry. Na wakacje latam samolotem, na lotnisko mam 15 km, przez miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

96 − osiemdziesiąt dziewięć =