Czy hulajnoga elektryczna jest bezpieczna

W dużych miastach coraz popularniejsze stają się hulajnogi elektryczne. Zgodnie z prawem rozwijają prędkość do 25 km/h. Po „odblokowaniu” – sporo więcej. Ich użytkownicy zachwycają się ich niewielkimi wymiarami, możliwością szybkiego złożenia i łatwego przetransportowania. Niestety zalety te odbywają się kosztem bezpieczeństwa.

Hulajnogi elektryczne nie są bezpieczne

Hulajnogi posiadają niewielkie kola. Typowe koło w hulajnodze elektrycznej ma obręcze o 8,5″ średnicy. Dla porównania typowe koło w rowerze ma 26″! To sprawia, że dla hulajnogi elektrycznej nie tylko krawężniki stanowią barierę nie do pokonania ale niekiedy i śmiertelnym zagrożeniem mogą być nierówno ułożone płyty chodnikowe.

Droga hamowania hulajnogi elektrycznej jest potężna. Producenci hulajnóg chwalą się, że ich produkty są w stanie zatrzymać się na odcinku „zaledwie 6 m z 24 km/h”. To tak jakby producent samochodu napisał, że jego pojazd zatrzymuje się po 104 metrach ze 100 km/h (typowy samochód hamuje w 40 metrów). Druga hamowania hulajnogi elektrycznej jest tak fatalna ponieważ pojazdy te posiadają fatalny rozkład mas i łatwo przechylają się do przodu przy hamowaniu.

2 comments on “Czy hulajnoga elektryczna jest bezpieczna

  1. Te hulajnogi elektryczne to nawet jeśli nie dojdzie do wypadku są dosyć niebezpieczene bo to lekkie konstrukcje które się łamią.

  2. Te hulajnogi powinny być ZABRONIONE. Do miasta idealny jest elektryczny fatbike. Jeździ się wygodnie i komfortowo, nawet zimą daje radę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

× dziewięć = osiemnaście