Common rail

W samochodach z silnikami diesla bardzo często spotykamy się z określeniem common rail. Czym jest ta tajemnicza nazwa i dlaczego pojawia się ona w tak wielu markach?Common rail to wtrysk bezpośredni paliwa poprzez wspólną szynę zasilaną wysokim ciśnieniem. Common rail zapewnia wysokie ciśnienie wtrysku a dzięki jego precyzyjności i możliwości kilku wtrysków na jeden cykl łagodną pracę silnika oraz spełnienie najbardziej rygorystycznych norm czystości spalin.

Auta z systemem CR wymagają wysokiej jakości oleju napędowego. Olej napędowy stosowany w takich autach musi posiadać wysokie normy czystości. Wtryskiwacze CR posiadają bardzo precyzyjne końcówki wyposażone w mikroskopijnej wielkości otwory służące do wtryskiwania paliwa.

5 comments on “Common rail

  1. Eh same problemy z tymi nowoczesnymi dieslami czy to CR czy pompowtryski miałem kilka VW nie ma jak to stare diesle na pompie tam lało się paliwo, nie dość brudne przelewane z zardzewiałych cystern i jeździło to! Teeraz zatankuje się trochę brudne paliwo na stacji gdzie nie ma wystarczająccej kontroli i wtryskiacz uszkodzony :/

    • Jak były diesle którymi można było jeździć na przepalonej fryturze to były one droższe niż jakikolwiek benzyna + gaz. Teraz za benzyna + gaz trzeba zapłacić najwięcej bo to jeździ najtaniej.

  2. Common rail to system awaryjny. Łuszczą się pompy, wtryskiwacze najnowszej generacji piezoelektryczne dożywają zaledwie 200000 km. Wymiana to impreza za 8000 zł a wymieniając komplet wtrysków trzeba wymienić również pompę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 78 = osiemdziesiąt