Tesla Cybertruck: ciekawostka czy praktyczny samochód?

Samochód elektryczny dla amerykańskich farmerów, którzy nie liczą się ze zużyciem paliwa? Samochód elektryczny jako holownik przyczep, w którym zasięg podczas holowania spadnie o połowę i przewożone w przyczepie konie będą musiały czekać na 40 minutowe ładowanie? Brzmi jak absurd!

Cybertruck: komfortowy pick-up, dla ludzi… którzy nie potrzebują tak naprawdę pickupa

W stanach istnieje dość duża grupa odbiorów kupujących pick-up, którzy… ich tak naprawdę nie potrzebują. Chcą mieć taki samochód ponieważ lepiej się czują gdy „mają czym przewieźć coś”, a wcale nic nie wożą. Dodatkowo to samochód dla ludzi niepokonujących dużych dystansów jednego dnia. Cybertruck jest za to bardzo komfortowym pickupem. Dlaczego?

Po pierwsze: zawieszenie, resor piórowy vs zawieszenie pneumatyczne

Konkurencyjny F150 posiada tylne zawieszenie oparte na resorach piórowych. To rozwiązanie nie mające nic wspólnego z komfortem Tesla Cybertruck posiada w standardzie zawieszenie pneumatyczne. Zawieszenia pneumatyczne słyną z komfortu oraz możliwości zachowania stałego prześwitu. Przez co Cybertruckiem będzie się jeździć wiele wygodniej niż F150, szczególnie na tylnych siedzeniach.

Prowadzenie: nisko środek ciężkości

Pickupy – z racji dużego prześwitu – mają generalnie środek ciężkości umieszczony bardzo wysoko. Z tego względu pick-upem łatwo dachować, źle pokonuje się zakręty i ogólnie szybka jazda jest bardzo niewygodna. Cybertruck posiada akumulatory o pojemności od 100 do 200 kWh. Ponieważ baterie w samochodach Tesli są montowane w podłodze oznacza to dociążenie podłogi pojazdu o jakieś 600 do 1200 kg! To ma niebagatelny wpływ na prowadzenie.

Tesla Cybertruck: odpowiednik SUV-a

Myślę że fani prawdziwych SUVów byli zawiedzeni z Modelu X, który okazał się być opływowym crossoverem. Powód był prosty: producent nie chciał stosować wysokiej karoserii, która rozładowałaby baterię po 150 km jazdy na autostradzie. Amerykanie chcieli jednak naprawdę duży elektryczny samochód. I mają Cybertrucka, dlatego kupą go również ludzie, którzy tak naprawdę chcieli kupić SUV-a. Zamykana paka wygląda na bardzo praktyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć ÷ = dwa