SUV na autostradę


SUV to obecnie najmodniejszy typ samochodu. SUV-y wraz ze crossoverami, które stanowią skrzyżowanie SUV-a ze zwykłym samochodem zdobyły większość rynku nowych samochodów.

O ile podczas jazdy w mieście, po bocznych drogach, czy podjeżdżając do domku pod lasem można mówić o zaletach SUV-ów, to im lepszą drogą szybkiego ruchu bądź autostradą się poruszamy tym więcej SUV ma więcej wad. Niestety, fizyki nie oszukamy i samochód wyższy i z gorszym współczynnikiem powietrza zawsze będzie palił więcej a jego nadwozie będzie oferowało większy hałas podczas wysokich prędkości.

Podwyższone samochody typu kombi to najlepsze SUV-y na autostradę

Najlepiej na autostradach spiszą się podwyższone samochody ze standardowym nadwoziem. Niestety takich samochodów jest bardzo mało. Mowa tu o autach w stylu zabytkowego już Golfa MK2 w wersji Country. Kilkanaście lat temu na nowo rozpoczęło erę tych pojazdów Audi Allroad (oparte o Audi A6). Niestety przez wiele lat Audi nie poszerzyło znacząco oferty takich aut, prezentując jednak po drodze sporo klasycznych SUVów. Po czasie pojawiło się w sprzedaży A4 B8 Allroad, ale gdzie A3 Allroad? Gdzie są odpowiedniki w innych markach koncernu VAG? Wychodząc poza samochody niemieckie w ofercie Volvo znajdziemy jeszcze XC70. I to praktycznie wszystko Dlatego wybór tych samochodów jest naprawdę niewielki.

Niskie crossovery

Takie jak BMW X1, Lexus UX, Mercedes-Benz GLA, GLC, Audi Q3 – te samochody również nie zawiodą kierowców podczas jazdy z prędkością 140 km/h bądź więcej (za Niemiecką granicą).

Niskie SUV-y

Takie jak choćby nowy Seat Terraco, DS DS7 Crossback. Widząc powrót w motoryzacji do silników benzynowych, tendencje do oszczędzania paliwa, aut hybrydowych i przesyt rynku typowymi SUV-ami segment ten z pewnością z roku na rok będzie coraz większy.

Opublikowany w SUV

2 comments on “SUV na autostradę

  1. Mam to gdzieś moim SUV-em jeżdżę głównie po mieście. Pracuje w mieście i mieszkam w mieście (tym samym). SUV-a mam po to by w korkach wszyscy patrzyli na mnie do góry. Na wakacje latam samolotem, na lotnisko mam 15 km, przez miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemdziesiąt jeden − = sześćdziesiąt pięć